top of page

FORMOWANE

RĘCZNIE

wszystkie bajgle rolujemy własnoręcznie, a następnie poddajemy powolnemu rozrostowi, aby miały czas nabrać bajglowego charakteru

GOTOWANE

PRZED WYPIECZENIEM

nasze bajgle kąpiemy we wrzątku przed wypieczeniem zgodnie z wielowiekową, tradycyjną metodą wytwarzania bajgli

WYPIEKANE

W PIECU CHLEBOWYM

w naszych piekarniach używamy pieców chlebowych,  z płytami szamotowymi, dzięki czemu ciepło rozchodzi się równomiernie pozwalając bajglom wyrosnąć

bez pośpiechu

TOSTOWANE

PRZED PODANIEM

tak, jak nakazuje bajglowy savoir-vivre bajgle są

tostowane przed podaniem, aby skórka była chrupka,

a miąższ złocisty i sprężysty 

IMG_7325-min.jpg

Świeże

BAJGLE

ZAMÓW NA WYNOS Z ODBIOREM WŁASNYM LUB Z DOWOZEM

Girl Holding Take-Away Coffee
WPADNIJ BY ZAMÓWIĆ
Working with Laptop
ZAMÓW ON-LINE
Online Orders
ZAMÓW PRZEZ TELEFON
"Niewykluczone, że to najlepsze bajgle w Polsce"

Krytyka Kulinarna

Jak to robimy
O bajglach

Jak to robimy?

Bajgle Króla Jana powstały w 2015 roku w sercu Starego Miasta

w Szczecinie, w cieniu Zamku Książąt Pomorskich

i Starego Ratusza. Powstały z miłości do "bułek z dziurką", do dobrej kuchni, z pasji i chęci sprawiania ludziom radości.

Nasze bajgle są w 100% naturalne.. Tworzymy je według własnej, sekretnej receptury. Używamy tylko najlepszych składników, nie stosujemy konserwantów ani spulchniaczy. Każdego bajgla formujemy ręcznie, poddajemy procesowi powolnego rozrostu dając czas na nabranie bajglowego charakteru. Zgodnie 

z kilkusetletnią metodą kąpiemy nasze bajgle we wrzątku przed wypieczeniem w piecu chlebowym.

Wyjątkowa receptura oraz zachowanie tradycyjnych metod wyrobu gwarantują, że bajgle smakują dokładnie tak, jak smakować powinny. Ich miąższ jest sprężysty i gęsty, a skórka chrupiąca.

Pomimo wciąż rosnącej popularności bajgli w Polsce, pozostajemy jednym z nielicznych miejsc w kraju tworzących bajgle samodzielnie, naturalnie i od podstaw, według tradycyjnych metod i receptur.

Od maja 2018 roku działamy również na Jeżycach w Poznaniu

z taką samą pasją i filozofią.

Nasze specjały

Co u nas zjesz?

Podstawą naszego menu są bajgle w kilku różnych odsłonach smakowych (sezam, mak+sezam+sól morska, czosnek+rozmaryn, prażona cebulka, czarnuszka oraz smaki sezonowe) i tworzone na ich bazie kanapki.

Pośród kilkunastu różnych kompozycji znajdują się bajglowe klasyki takie, jak: wędzony łosoś na kremowym serku z kaparami i rukolą czy BLT, czyli bekon na sałacie z pomidorem.

Większość stanowią jednak autorskie kompozycje na ciepło i zimno. Dbamy również o wegetariańskie i wegańskie brzuszki oferując zawsze kilka bezmięsnych pozycji.

Menu uzupełniają wegańskie zupy, które gotujemy dla Was codziennie.

 

Kawę również traktujemy bardzo poważnie. Napijecie się u nas wybornej kawy z ekspresu przygotowanej ze świeżo palonych ziaren single origin Honduras Marcala od warszawskiej palarni Java Coffee Roasters. Dla szukających innych kawowych doznań mamy zawsze ziarna specialty parzone metodami alternatywnymi. 

Do kawy polecamy słodkości naszego wypieku. O nowojorskich sernikach i czekoladowych brownie krążą już legendy,. Ponadto codziennie zaskakujemy też innymi pysznościami.

Można u nas spróbować także napojów zimnych i ciepłych, również alkoholowych, przygotowanych według autorskich, sezonowych przepisów.

Przygotowujemy wszystko sami i na świeżo, nie chadzamy na skróty,  a zadowolenie na twarzy naszych gości jest naszym nadrzędnym celem.

Anchor 2

Zajrzyj na nasz

Instagram

Bajgle Króla Jana

Bajgle Króla Jana

bottom of page